Na úvod je důležité zmínit, že Edward klientům neúčtuje navíc žádné poplatky za operace a transakce, které v souvislosti s měnovým zajištěním realizuje. Běžné poplatky obchodníků s cennými papíry a bank za tyto služby retailovým klientům se pohybují v rozmezí od 0,3% do 1,5% ročně.
To však neznamená, že s měnovým zajištěním v Edwardovi nejsou spojeny žádné náklady. Za náklad se totiž často právem označuje rozdíl mezi aktuálním kurzem EUR/CZK a dopředu domluveným budoucím (forwardovým) kurzem EUR/CZK. Pokud by byl například aktuální kurz EUR/CZK = 25,00 a roční forwardový kurz EUR/CZK = 24,90, pak by zmiňovaný náklad na zajištění činil 10 haléřů na 1 EUR za rok, což je necelé půl procento.
Rozdíl, mezi aktuálním a forwardovým kurzem ovlivňují 3 hlavní faktory. Tím nejdůležitějším, je rozdíl úrokových sazeb eurových a korunových státních dluhopisů. Pokud eurové státní dluhopisy nabízejí o půl procenta vyšší úrokovou sazbu než korunové státní dluhopisy, projeví se toto půl procento negativně do forwardového kurzu. Tedy jako zmiňovaný půl procentní náklad. Platí to však i opačně a pokud by eurové dluhopisy nabízely o půl procenta nižší sazbu než korunové, projeví se to pozitivně do forwardového kurzu, tedy jako půl procentní výnos. Dalším faktorem je pak marže banky, se kterou forwardový kontrakt uzavíráme. Ta není přesně známa a mění se, ale vzhledem k významným objemům, které Edward, respektive WOOD Retail Investments a.s. na trhu realizují, jsou velmi výhodné a pohybují se v setinách procenta. Třetím významným faktorem je pak převis poptávky nad nabídkou nebo opačně. Jako příklad můžeme uvést situaci v dubnu/květnu 2017, kdy ČNB po několika letech ukončila měnové intervence. Většina investorů očekávala posilování české koruny (oslabování dolaru a eura vůči koruně) a významně tak narostla poptávka po měnovém zajištění. Díky tomu se zmiňovaný náklad na zajištění v tu chvíli pohyboval okolo 6% ročně. Aktuální sazbu forwardových kurzů lze nalézt na stránkách ČNB.